معایب و مشکلات ناشی از تولید و نصب ضعیف درب وپنجره های upvc

توسط ۱۴/۰۹/۱۳۹۶ مقالات No Comments

با توجه به اینکه پنجره های دوجداره UPVC بسیار فراگیر شده است و بسیاری از پروژه های ساختمانی و تعویضی از این نوع پروفیل برای پنجره های خود استفاده می کنند، لذا افراد بسیاری شروع به تولید این نوع از پنجره ها کرده اند که شاید همه ی آنها نتوانند به درستی کار را برای شما انجام دهند در زیر به بعضی از مشکلات احتمالی ناشی از پروفیل نامرغوب و ساخت و نصب بد این نوع پنجره ها اشاره می کنیم.

 

  • پروفیل در پنجره ها باید از جنس مرغوب باشد تا در مقابل عوامل جوی مانند آفتاب و آتش و باد و زنگ زدگی قوی باشد که اگر پروفیل ضعیفی مورد استفاده قرار گیرد باعث تغییر رنگ پروفیل ، افتادگی آن و در برابر آتش مقاومت خوبی ندارد، پروفیل مصرفی شرکت پارس بست ویستابست می باشد که اولین و تنها دارنده گواهینامه رال آلمان در ایران می باشد.

 

  • استفاده نکردن از مقطع گالوانیزه چه به صورت اینکه از متراژ گالوانیزه در داخل پروفیل زده شود و چه از ضخامت ورق گالوانیزه که هر دوی این موارد باعث می شود که پنجره بعد از یک مدت کوتاهی افت کند، چون این نوع از پنجره ها عمده مقاومت خود را از گالوانیزه مصرفی می گیرند . شرکت پارس بست با استفاده از گالوانیزه ۱٫۵  اقدام به تولید پنجرهای دوجداره UPVC می کند که طبق استانداردهای بین المللی و رال آلمان می باشد.

 

  • شیشه دوجداره که سهم بسیار بالایی در پنجره های دوجداره UPVC انجام می دهد و این شیشه حتما باید به صورت صنعتی و با تزریق گاز آرگون و استفاده از چسب پلی سولفاید، اسپیسر بوتیل دار و رطوبت گیر و شیشه درجه یک انجام شود که در غیر این صورت باعث می شود که داخل شیشه دوجداره بخار کند و اینکه عایق خوبی در برابر محیط بیرون نمی باشد.

 

  • درزبندی پنجره که توسط لاستیک های آب بندی انجام می گیرد که سهم بسیار بالایی در آب بندی و چفت و بست پنجره ایفا می کند که اگر از جنس نامرغوب استفاده شود باعث عبور گرد و خاک و سروصدا از محیط بیرون به داخل می شود، که این امر می تواند ماهیت پنجره دوجداره را از بین ببرد، در ضمن اگر جنس لاستیک های درزبندی که اصطلاحا به آن گسگت می گویند بد باشد در سرما خشک و در گرما نرم شده و خاصت خود را پس از ۱ سال از دست می دهد. این شرکت با استفاده از گسگت های برند SECIL ترکیه اقدام به تولید پنجره های UPVC می کند.

 

  • استفاده از لولای قابل تنظیم (ریگلاژی) که برخلاف لولاهای معمولی ۷۵ و ۱۰۰ که نهایتاً تحمل وزن بیش از ۲۵ کیلوگرم را ندارند و دیگر در اکثر کشورها مورد استفاده قرار نمی گیرد، شرکت پارس بست از لولاهای قابل تنظیم (ریگلاژی) که تحمل وزن حداقل ۱۰۰ کیلوگرم را دارد استفاده می کند و همینطور طبق استانداردهای بین المللی ورال آلمان می باشد.

 

  • یراق مورد استفاده در پنجره های دوجداره UPVC اگر از جنس مرغوب استفاده نشده باشد عملکرد ضعیف این پنجره ها و خرابی یراق بعد از مدتی احساس می شود. شرکت پارس بست فقط از یراق آلات برند چه از کشور ترکیه و چه از کشور آلمان استفاده می کند.

 

  • ریگلاژ کردن پنجره ها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد که باعث عملکرد بهتر پنجره شود، که در غیر این صورت باعث خرابی یراق و در کل تضعیف عایق پنجره می شود. در واقع نصب یک پایان خوب برای یک پنجره دو جداره استاندارد می باشد.

 

در ضمن یادآوری این نکته ضروری می باشد که اگر پنجره ای بد ساخته و یا نصب شود و یا از مواد نا مرغوب استفاده شود دیگر قابل ترمیم نمی باشد و باید آن پنجره را با پنجره ی مرغوب تعویض نموده و قابل ترمیم نمی باشد. در انتخاب خود دقت کنید.

 

scan0029